Biatlonci v Novem Mestu do četrtega mesta, zmaga Nemčiji

Nove Mesto, 5. marca - Slovenski biatlonci Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer in Rok Tršan so na štafetni tekmi svetovnega pokala v Novem Mestu na Češkem presenetljivo osvojili četrto mesto. Slovenci so kaznovali napake tekmecev in prehiteli številne favorizirane tekmece.

Pokljuka.
Slovenski biatlonec Miha Dovžan.
Arhiv OO Pokljuka

Napake favoritov so za prvo zmago po uspehu januarja 2017 v Anterselvi izkoristili tudi Nemci Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer in Philipp Nawrath.

Svetovni prvaki Norvežani so morali kar trikrat v kazenski krog in vseeno osvojili tretje mesto, Francozi so v kazenski krog zavili štirikrat in tam izgubili boj za stopničke. V boju za stopničke so bili pred zadnjo menjavo tudi Avstrijci, ki pa so na koncu s tretjega zdrsnili na šesto mesto.