Domač poraz Los Angelesa, Kopitar dosegel podajo

Los Angeles, 4. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL izgubili na domačem ledu. Boljši od kraljev so bili Arizona Coyotes, ki so slavili zmago s 3:2. Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku kraljev za izenačenje 1:1.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

V drugi tretjini je Arizona izkoristila moštveno premoč na ledu ter v 29. minuti povedla z 1:0 prek Claytona Kellerja.

Drew Doughty je manj kot dve minuti pozneje ob igralcu več dosegel izenačenje 1:1 v akciji, v kateri sta sodelovala tudi Kopitar in Adrian Kempe. Nova igra z igralcem več na ledu je prinesla novo priložnost za Arizono. Nick Schmaltz je povišal na 2:1 v 33. minuti, Johan Larsson pa je ugnal obrambo Los Angelesa za 3:1 le 13 sekund kasneje.

Gabriel Vilardi je v tretji tretjini dosegel drugi zadetek za Los Angeles, kar pa je bil tudi zadnji zadetek na tekmi.