Eckhoffova še do tretje zlate kolajne na Pokljuki

Pokljuka, 14. februarja - Norveška biatlonka Tiril Eckhoff je po zmagi na sprinterski preizkušnji slavila tudi na zasledovanju na 12,5 km in po zmagi Norveške v mešani štafeti osvojila še tretje zlato na svetovnem prvenstvu na Pokljuki. Drugo mesto je zasedla Avstrijka Lisa Theresa Hauser, tretja pa je bila Francozinja Anais Chevalier-Bouchet.

Pokljuka.
Norveška biatlonka Tiril Eckhoff.
Arhiv dpa/STA

Eckhoffova je bila v teku odlična, zgrešila pa je dve tarči. Zadnji nastop na strelišču je opravila brezhibno in ostaja prvo ime SP na Pokljuki.

Z devetega mesta po sprintu je na drugo po le eni strelski napaki in odličnem teku napredovala Hauserjeva, ki je osvojila drugo srebrno kolajno na Pokljuki. Chevalier-Bouchetova je po drugem mestu na sprintu z bronom prav tako osvojila drugo odličje.

Slovenk po slabšem sobotnem nastopu v sprintu ni bilo na startu.