Danes na Pokljuki ženski sprint

Ljubljana, 13. februarja - Na svetovnem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki je danes ob 14.30 na sporedu ženski sprint. Prvi favoritinji za zmago na 7,5-kilometrski progi z dvakratnim streljanjem sta Norvežanki Tiril Eckhoff in Marte Olsbu Roeiseland. Nastopile bodo tudi tri Slovenke.

Pokljuka.
Svetovni pokal v biatlonu na Pokljuki.

Naslov svetovne prvakinje bo branila Roeiselandova, ki je lani v Anterselvi osvojila sedem kolajn, medtem ko je Eckhoffova dobila zadnje tri sprinte letošnje sezone, enkrat pa je bila druga.

V igri za najvišja mesta ne gre spregledati niti Švedinje Hanne Öberg, sicer pa se je na prvih šestih tekmah letošnje sezone na stopničke v sprintu uvrstilo 12 različnih biatlonk.

Slovenske barve bodo branile mladinka Lena Repinc, ki bo debitirala na svetovnem prvenstvu, ter Lea Einfalt in Polona Klemenčič.