Kriechmayrju superveleslalomska generalka za SP v Cortini, Hrobat 25., Kline 28.

Garmisch-Partenkirchen, 6. februarja - Vincent Kriechmayr je po Kitzbühelu dobil še drugi moški superveleslalom po vrsti za svetovni pokal alpskih smučarjev. Avstrijec je bil najhitrejši tudi na progi Kandahar v Garmisch-Partenkirchnu. Točke sta osvojila dva Slovenca Miha Hrobat s 25. in Boštjan Kline z 28. mestom.

Hrvaška, Zagreb.
Norveški smučar Henrik Kristoffersen.
Arhiv Hina/STA

Na prvih dveh mestih sta Avstrijca. Sedemnajst stotink sekunde dlje se je na progi zadržal Matthias Mayer. Švicar Marco Odermatt je bil tretji z zaostankom 49 stotink sekunde. Martin Čater je odstopil na polovici proge, Nejc Naraločnik je v svetovnem pokalu debitiral z 48. mestom.

To je bila zadnja tekma v svetovnem pokalu pred svetovnim prvenstvom v alpskem smučanju, ki se bo v ponedeljek začelo z žensko alpsko kombinacijo s tremi Slovenkami na startu Marušo Ferk, Ilko Štuhec in Meto Hrovat.