Gut-Behramijeva do četrte zaporedne zmage, Ferkova 20.

Garmisch-Partenkirchen, 1. februarja - Švicarska alpska smučarka Lara Gut-Behrami je dobila tudi drugo superveleslalomsko preizkušnjo za svetovni pokal v nemškem Garmisch-Partenkirchnu. S četrto zaporedno zmago v tej disciplini si je že skorajda zagotovila mali kristalni globus.

Nemčija.
Švicarska smučarka Lara Gut-Behrami.
Arhiv dpa/STA

Od Slovenk je bila na startu le Ferkova, potem ko je Ilka Štuhec zaradi poškodbe odpovedala nastope v Garmischu. Tokrat je Ferkova zasedla 20. mesto, za najboljšo Švicarko pa je zaostala 2,05 sekunde.

Devetindvajsetletna Gut-Behramijeva je slavila zmago s časom 1:17,37 in prišla do 30. zmage v svetovnem pokalu. Od tega jih je bilo 16 v superveleslalomu. Na drugem mestu je končala Slovakinja Petra Vlhova, na tretjem pa Avstrijka Tamara Tippler.

Naslednja postaja za alpske smučarje bo SP v italijanski Cortini d'Ampezzo od 8. februarja.