Lampičeva druga v sprintu v Falunu

Falun, 31. januarja - Anamarija Lampič je bila druga v sprintu v klasični tehniki na tekmi svetovnega pokala v smučarskem teku v Falunu na Švedskem in vodi v sprinterski razvrstitvi pokala. Za 33 stotink je zaostala le za najboljšo sprinterko minule zime, Švedinjo Linn Svahn, tretja je bila še ena domačinka Jonna Sundling, ki je izgubila dvoboj z Lampičevo po ogledu fotofiniša.

Eva Urevc, druga Slovenka, je izpadla v četrtfinalu in bila skupno 14., Janez Lampič pa je bil 39. v kvalifikacijah in se ni uvrstil v izločilne boje. V finalu je zmagal Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo. Vodilni v pokalu Aleksander Boljšunov iz Rusije na 46. mestu izpadel že v kvalifikacija, Američanka Jessie Dinggins, ki vodi v pokalu med tekačicami, pa je končala v polfinalu.