Granerud sedmič najboljši, Pavlovčič tik za stopničkami

Willingen, 30. januarja - Norveški smučarski skakalec Halvor Egner Granerud je zmagovalec prve posamične tekme za svetovni pokal v nemškem Willingenu. Drugo mesto je osvojil njegov rojak Daniel Andre Tande, tretji pa je bil Poljak Kamil Stoch. Najboljši Slovenec je bil Bor Pavlovčič, ki je zasedel četrto mesto.

Planica.
Smučarski skakalec Halvor Egner Granerud.

S tem je 22-letni slovenski skakalec prišel do najvišje uvrstitve v svetovnem pokalu. Pred tem je bil najvišje uvrščen na sedmo mesto v finski Ruki na začetku te sezone. Za prvimi stopničkami v karieri je zaostal le 3,8 točke.

Desetič se je letos med deset najboljših uvrstil Anže Lanišek. Bil je deseti. Do točk je na prvi od dveh tekem v Willingenu prišel Žiga Jelar, ki je bil 18.

V finale se nista uvrstila povratnik v svetovni pokal Timi Zajc in Tilen Bartol. Na koncu sta zasedla 42. oziroma 43. mesto.