Po prvi seriji vodi Granerud, Pavlovčič v boju za stopničke

Willingen, 30. januarja - Norvežan Halvor Egner Granerud je vodilni po prvi seriji tekme svetovnega pokala smučarjev skakalcev v nemškem Willingenu. Na drugem mestu je njegov rojak Daniel Andre Tande, najboljši Slovenec Bor Pavlovčič pa je na visokem tretjem mestu z zaostankom 4,6 točke za vodilnim.

Planica.
Smučarski skakalec Halvor Egner Granerud.

Planica.
Smučarski skakalec Bor Pavlovčič.

Dvaindvajsetletni slovenski skakalec ima pred četrtim Poljakom Kamilom Stochom le 0,3 točke prednosti, pred četrtim Nemcem Markusom Eisenbichlerjem pa kar 13,6 točke in se bo boril za svoje prve stopničke v karieri.

V boju za deseterico bo Anže Lanišek, ki je bil 12., Žiga Jelar pa bo prav tako osvojil točke za svetovni pokal, saj je bil po prvi seriji 19.

V finalu ne bo povratnika v svetovni pokal Timija Zajca in Tilna Bartola, ki sta bila 42. oziroma 43.