Poraz Miamija brez Dragića, neuspešen tudi Dončićev Dallas

Miami, 28. januarja - V noči na četrtek so bile v severnoameriški ligi NBA dejavne vse tri ekipe s slovenskimi košarkarji. Miami Gorana Dragića je gostil Denver Vlatka Čančarja in izgubil z 82:109, Dallas Luke Dončića pa je izgubil na gostovanju pri ekipi Utah Jazz s 104:116.

ZDA, New York.
Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić.

Miami je Denver pričakal brez Dragića, ki ni igral zaradi poškodbe mišice, je pa na drugi strani dobil priložnost za igro Čančar, ki pa je v dveh minutah zgrešil en met in v statistiko vpisal en skok.

Dallas pa je doživel deseti poraz na 18 tekmah, čeprav je Dončić v 34 minutah ob metu 13-24 dosegel 30 točk, temu pa je dodal še šest podaj in štiri skoke.

Pri Utahu, ki je igral brez svojega prvega strelca Donovana Mitchella, sta blestela predvsem Jordan Clarkson z 31 točkami ter Rudy Gobert z 29 točkami in kar 20 skoki. Prav skok so domači zanesljivo dobili s 50-36.