Francozi v Anterselvi dobili sprint z Norvežani

Anterselva, 23. januarja - Francoski biatlonci Antonin Guigonnat, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux in Emilian Jacquelin so zmagovalci biatlonske štafetne tekme v Anterselvi. Za 0,8 sekunde so ugnali Norvežane, tretje mesto so osvojili Rusi, ki so dobili dvoboj z Nemci. Rok Tršan, Jakov Fak, Miha Dovžan in Alex Cisar so osvojili 10. mesto.

Pokljuka.
Smuči, sneg, biatlon, tek na smučeh.

V slovenskem taboru je zadržano začel Tršan. Faku je predal kot 16. Nato se je Fak na streljanju leže boril s puško in sam s sabo. Po treh zgrešenih strelih je moral zadeti vse tri strele, da se izogne kazenskemu krogu. Nadaljevanje je bilo boljše in Miho Dovžana je poslal v smučino na 11. mestu.

V sklepnem delu je najprej Dovžan pridobil dve mesti, Cisar pa je izgubil le eno mesto in Sloveniji na generalki pred SP, ki bo februarja na Pokljuki, priboril uvrstitev med deseterico.