Goggii smuk v Crans Montani, Štuhčeva in Ferkova brez točk

Crans Montana, 22. januarja - Italijanka Sofia Goggia je zmagovalka prvega od dveh smukov za svetovni pokal alpskih smučark v Crans Montani v Švici. Dve desetinki sekunde je na drugem mestu zaostala Čehinja Ester Ledecka, tretje mesto je osvojila Američanka Breezy Johnson, z zaostankom 57 stotink sekunde.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Italijanska smučarka Sofia Goggia.

Goggia je osvojila svojo deseto zmago v svetovnem pokalu, četrto letos. Italijanska smukačica je zmagala še na tretjem smuku v letošnji sezoni po vrsti, potem ko je konkurenco ugnala na smukih v Val d'Iseru in St. Antonu.

Na uvodnem smuku v Val d'Iseru pa je zaostala na drugem mestu le za Švicarko Corinne Suter, ki je bila tokrat na domači tekmi 14.

Slovenki Maruša Ferk in Ilka Štuhec, ki ima težave s poškodbo gležnja, sta ostali brez točk na 36. in 37. mestu.