Luka Dončić poraz prevzel na lastna pleča

Dallas, 18. januarja - Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić, ki je v severnoameriški ligi NBA na domači tekmi Dallasa proti Chicagu dosegel že 29. trojni dvojček, je poraz s 101:117 prevzel na lastna pleča. Enaindvajsetletni Ljubljančan, ki je dosegel 36 točk, 16 skokov in 15 podaj, je po tekmi dejal, da je Dallas izgubil zaradi njegove sebične igre.

ZDA, Brooklyn.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Potem ko je Dončić v prvem polčasu dosegel že 30 točk, se mu je v drugem pri metu ustavilo, kljub temu je že v tretji četrtini prišel do 29. trojnega dvojčka v karieri, s katerim je presegel legendarnega Michaela Jordana in se na 15. mestu izenačil z Grantom Hillom.

Frustrirani Dončić je po tekmi dejal, da krivda za še 6. poraz na 12 tekmah leži na njegovih ramenih, ker je igral sebično, potem ko je v prvem polčasu zbral že 30 točk.

Drugi polčas sem odigral grozno, je po tekmi skrušeno dejal Dončić.