Dončić ob porazu Dallasa do 29. trojnega dvojčka

Dallas, 17. januarja - Slovenski zvezdnik Luka Dončić v severnoameriški košarkarski ligi NBA kljub novemu trojnemu dvojčku, že 29. prek luže, ni mogel preprečiti poraza Dallas Mavericks proti Chicago Bulls. Slednji so slavili s 117:101, 21-letni Ljubljančan pa je v statistiko vpisal 36 točk, 16 skokov in 15 podaj.

Dončić je bil na dobri poti do novega rekordnega izkupička po številu doseženih točk, saj jih je do polčasa zbral natanko 30. To se je zgodilo drugič v njegovi karieri.

V drugem polčasu se je 21-letniku pri metu ustavilo, razigral pa je soigralce in že v tretji četrtini prišel do 29. trojnega dvojčka v karieri, s čimer je presegel Michaela Jordana in se na 15. mestu izenačil z Grantom Hillom.

Dončić je na koncu iz igre zadel 13 od 30 metov. V statistiko je vpisal še dve ukradeni in štiri izgubljene žoge v 37:30 minute igre.