Lanišek po vodstvu v prvi seriji na koncu do drugega mesta

Zakopane, 17. januarja - Norvežan Marius Lindvikje zmagovalec posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakalcev v poljskih Zakopanah. Drugi je bil najboljši Slovenec Anže Lanišek, ki je vodil po prvi seriji, nato pa po tesnem obračunu po skoku dolgem 143,5 metra le za 2,3 točke zaostal za Lindvikom, ki je bil dva metra daljši. Tretji je bil še en Norvežan Robert Johansson.

Planica.
Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek.

V finalu se je izkazal tudi Domen Prevc z osmim mestom. Tretjič je točke za svetovni pokal v tej sezoni osvojil Tilen Bartol. Z 12. mestom je bil najboljši v tej sezoni, v finalu pa je s 140 metri pridobil 11 mest.

Do točk je prišel tudi Žiga Jelar, ki je v drugi seriji izgubil eno mesto in bil 22. Dve mesti za njim je bil Cene Prevc. Brez uvrstitve med najboljših 30 sta ostala Peter Prevc kot 31. in Bor Pavlovčič kot 41.