Mastnak najhitrejši v kvalifikacijah v Scuolu, Košir 12.

St. Moritz, 9. januarja - Slovenski deskar Tim Mastnak je v kvalifikacijah paralelnega veleslaloma za svetovni pokal v švicarskem Scuolu zasedel prvo mesto. V izločilne boje se je uvrstil tudi Žan Košir, ki je bil 12. Izločilni boji se bodo začeli ob 14.15.

Zreče, Rogla.
Slovenski deskar Tim Mastnak.

Rok Marguč je bil za izločilne boje prepočasen že v prvi vožnji, na modri progi je dosegel 19. čas. Črt Ikovic in Jernej Glavan sta bila prav tako prepočasna že v prvi kvalifikacijski vožnji. Ikovic je bil na rdeči progi 24., Glavan pa na modri 28.

Mastnak se bo v osmini finala pomeril z Avstrijcem Alexandrom Payerjem, Košir pa s Poljakom Michalom Nowaczykom.

V ženski konkurenci je bila prepričljivo najhitrejša Rusinja Sofija Nadiršina pred Nemkama, Theresio Ramono Hofmeister in Cheyenne Lock. Slovenskih predstavnic ni bilo.