Polona Hercog pokleknila na prvi oviri nove sezone

Abu Dabi, 7. januarja - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je novo sezono začela s porazom. Hercogova se je v prvem krogu turnirja WTA v Abu Dabiju z nagradnim skladom 565.000 dolarjev pomerila s četrto nosilko, Arino Sabalenka. Belorusinji je na osrednjem igrišču uspel preobrat za zmago v dveh nizih s 7:6 in 6:2 po uri in 47 minutah igre.

Avstralija, Melbourne.
Slovenska teniška igralka Polona Hercog.
Arhiv Xinhua/STA

Hercogova je sicer odlično začela dvoboj in v prvem nizu z dvema odvzemoma začetnega udarca povedla s 5:2, a ni zmogla končati niza v svoj prid. Sabalenka je namreč rešila pet zaključnih žogic za uvodni niz in na koncu po podaljšani igri tudi dobila prvi niz. V drugem je zaigrala bolje in je tekmo varno pripeljala do konca.

Danes bosta nastopili še dve Slovenki. Tamaro Zidanšek čaka dvoboj z 11. nosilko, Američanko Jennifer Brady, Andreja Klepač pa bo z Ukrajinko Marto Kostjuk zoperstavila petima nosilkama.