Vindišarjeva in Dovžan državna prvaka v skupinskem startu

Pokljuka, 3. januarja - Biatlonci in biatlonke so se na Pokljuki pomerili na državnem prvenstvu na tekmi s skupinskim startom. Oba naslova sta osvojila tekmovalca z bližnjih Gorij, Nika Vindišar in Miha Dovžan.

V ženski konkurenci si je Vindišarjeva privoščila tri kazenske kroge, a ob odsotnosti Polone Klemenčič, Lee Einfalt in Nine Zadravec njena zmaga ni bila resno ogrožena. Živa Klemenčič na drugem mestu je kljub zgrešeni tarči manj zaostala za 32 sekund. Tretje mesto je osvojila Lana Repinc, ki je še enkrat več dokazala, da je zelo hitra v smučini.

V moški konkurenci sta se za zmago po pričakovanjih udarila reprezentanta A Dovžan in Alex Cisar. Odločilo je streljanje, saj je Dovžan zadel vseh 20 tarč, Cisar pa je moral v kazenski krog dvakrat in na koncu je bila razlika med njima 1:21,5 minute.