Brez slovenske senzacije na Semmeringu

Semmering, 29. decembra - Zadnja tekma svetovnega pokala alpskih smučark v koledarskem letu 2020 ni prinesla slovenske senzacije. Triindvajsetletna Ajdovka Andreja Slokar, ki se je, kot edina Slovenka, v drugo vožnjo slaloma na Semmeringu prebila s startno številko 56, je ostala brez uvrstitve. Njena pot do prvih točk v svetovnem pokalu se je že po nekaj vratcih končala z odstopom.

Prvič po 10. januarju 2017 in Švedinji Fridi Hansdotter v Flachauu na najvišjem mestu ženskih slalomov ni Petre Vlhove ali Mikaele Shiffrin.

Boj za zadnjo žensko zmago leta je dobila Švicarka Michelle Gisin, ki je nadoknadila minimalni zaostanek za Shiffrinovo iz prve vožnje. Američanka je osvojila tretje mesto. Avstrijka Katharina Liensberger, tretja na prvi progi, je tekmo končala na drugem mestu z 11 stotinkami zaostanka za Gisinovo.