Kristoffersen na vrh z 12. mesta, ponesrečeni slovenski finale

Madonna di Campiglio, 22. decembra - Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec drugega slaloma svetovnega pokala alpskih smučarjev sezone 2020/21 v Madonni di Campiglio.

Južna Koreja.
Slovenski smučar Štefan Hadalin.

Današnja soljena proga v razmerah odjuge je bila povsem pisana na kožo Norvežanom. Drugo mesto je osvojil Sebastian Foss-Solevaag, ki je bil najhitrejši v prvi vožnji, v drugo pa ni bil kos rojaku, ki se je z 12. izhodišča po prvi vožnji pognal na najvišjo stopničko.

Tretje mesto je v finalu ubranil domačin iz Val Gardene Alex Vinatzer.

Slovenska finalista slaloma pod žarometi se v drugi vožnji nista izkazala. Žan Kranjec je ostal brez uvrstitve, Štefan Hadalin pa je svojo uvrstitev iz prve poslabšal za deset mest ter tekmo končal na 26. mestu.

Hadalin je slalomsko sezono pred norim januarjem začel brez presežka. Uvodni slalom v Alta Badii je končal na 20. mestu.