Levica, LMŠ in SD za nujno sejo odbora DZ o sproščanju ukrepov na področju šolstva
Ljubljana, 18. decembra - Levica, LMŠ in SD zahtevajo nujno sejo odbora DZ za izobraževanje, na kateri bi od vlade zahtevali, naj pri odločanju o sproščanju omejevalnih ukrepov učence in dijake postavi pred interese zasebnega kapitala. Svoje zahteve so predstavili na tiskovni konferenci, v sporočilu pa navedli, da je lahko zaradi predolgega in nesorazmernega zaprtja šol povzročene več škode, kot če bi organiziranemu odpiranju šol dali prednost pred drugimi nenujnimi dejavnostmi.
Videm-Dobrepolje.
Učilnica, prazna klop, pouk.
Foto: Tamino Petelinšek/STA
Arhiv STA
Za nujno sejo odbora med drugim predlagajo, da odbor vlado pozove, naj pri postopnem sproščanju med prvimi sprosti ukrepe na področju šolstva.
V stranki SAB, kjer prav tako pozivajo k čim prejšnjemu odprtju šol, pa se medtem sprašujejo, ali bo nujna seja odbora rešila nastalo situacijo, saj je ministrica večkrat poudarila, da bo odločitev vlade temeljila izključno na epidemiološki sliki.