Kilde konec tedna v Dolomitih začel z zmago, Kline 19.

Val Gardena, 18. decembra - Norvežan Aleksander Amodt Kilde je zmagal na superveleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val Gardeni. Od slovenskega kvarteta je najhitreje progo Saslong premagal Boštjan Kline, ki je za Kildejem zaostal 1,46 sekunde za končno 19. mesto.

Avstrija, Saalbach-Hinterglemm.
Norveški smučar Aleksander Aamodt Kilde.
Arhiv dpa/STA

Na vrhu prve od dveh preizkušenj v Val Gardeni, v soboto bo na sporedu še klasični smuk, je bil še Švicar Mauro Caviezel, ki je za zmagovalcem zaostal zgolj 12 stotink sekunde, Kjetil Jansrud je za rojakom na tretjem mestu zaostal 21 stotink sekunde.

Martin Čater, ki je v Val d'Iseru z zmago, svojo prvo v svetovnem pokalu, spektakularno odprl smukaško sezono, je na superveleslalomu za las ujel najhitrejšo trideseterico. Tekmo je končal na 30. mestu, njegov zaostanek je znašal 1,92 sekunde.

Klemen Kosi in Miha Hrobat sta ostala brez točk.