Košir na stopničkah v Carezzi

Cortina d'Ampezzo, 17. decembra - Slovenski deskar Žan Košir se je po marcu leta 2019 spet vrnil na zmagovalni oder tekem svetovnega pokala. Na drugi letošnji tekmi, paralelnem veleslalomu v Carezzi, je zasedel tretje mesto, potem ko je v malem finalu premagal lanskega dobitnika kristalnega globusa Italijana Rolanda Fischnallerja.

Zreče, Rogla.
Slovenski deskar na snegu Žan Košir.

Tržičan je pred tem ugnal Rusa Vica Wilda, Švicarja Daria Caviezla, v polfinalu pa izgubil proti Avstrijcu Benjaminu Karlu, ki je pozneje v finalu za stotinko sekunde hitrejši od rojaka Andreasa Prommeggerja. Za Koširja, trikratnega dobitnika olimpijskih kolajn, so to 19. stopničke v svetovnem pokalu, jubilejne, 70. za slovensko reprezentanco, za Karla po 18. zmaga.

Koširjev uspeh je z devetim mestom dopolnil Tim Mastnak.