Robnikova in Bucikova v finalu veleslaloma v Courchevelu

Courchevel, 14. decembra - Slovenski alpski smučarki Tina Robnik in Ana Bucik sta v prvi vožnji veleslaloma za svetovni pokal v Courcevelu osvojili 16. in 21. mesto ter se prebili v finale, ki se bo začel ob 13. uri.

Kranjska Gora.
Slovenska smučarka Tina Robnik.

Najhitrejša na prvi progi je bila ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin, ki je za sedem stotink sekunde ugnala Italijanko Marto Bassino, njena rojakinja Federica Brignone na tretjem mestu zaostaja za 14 stotink. Bržkone bo o zmagovalki današnje tekme odločala prav ta trojica. Avstrijka Stephanie Brunmner na četrtem mestu je bila od Američanke počasnejša že za sedem desetink.

Obe slovenski smučarki sta imeli tokrat kar nekaj težav v srednjem delu proge, ki sta bili do njunih nastopov že načeti. Robnikova zaostaja 2,36 sekunde, Bucikova pa 2,93.