Koprčani in Kamničani na pragu finala pokalnega tekmovanja

Ljubljana, 12. decembra - Vaterpolisti so danes odigrali prvi polfinalni pokalni tekmi pokalnega tekmovanja. Z visokima zmagama sta favorita za finale, ki bo na sporedu čez teden dni, kluba iz Kranja in Kamnika.

Igralci Calcit Kamničani, ki svojega pokritega bazena nimajo, so v Kranju premagali Ljubljano Slovan kar s 17:6 in povratna tekma v sredo v prestolnici bo bržkone le nekaj resnejši trening. Kamničani so zmagovalcva odločili že pred polčasom, saj so uvpodni tretjini dobili s 4:1 in povedli z neulovljivo prednostjo.

Triglavani, uigrani po težkih evropskih tekmah, pa so gostovali na Bonifiki v Kopru, kjer so se veselili z 11:5 in ne gre verjeti, da ekipa z obale v sredo na Gorenjskem lahko izid obrne do te mere, da bi se uvrstila v finale. Tudi Kranjčani so že ob polčasu odločili tekmo v svojo korist, saj so ob menjavi strani vodili že s 6:1.