Caviezel dočakal prvenec v svetovnem pokalu, Hrobat sezono odprl z 20. mestom

Val d'Isere, 12. decembra - Mauro Caviezel je zmagovalec superveleslaloma v Val d'Iseru. Dvaintridesetletni Švicar je dočakal svojo prvo zmago v svetovnem pokalu alpskih smučarjev. Prve stopničke sta z drugim oziroma tretjim mestom osvojila Norvežan Adrian Smiseth Sejersted ter Avstrijec Christian Walder. Najhitrejši Slovenec je bil Miha Hrobat na 20. mestu.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Slovenski smučar Miha Hrobat.

Petindvajsetletni Kranjčan bi lahko iztržil celo več. Ob drugem merjenju vmesnega časa je imel četrti najhitrejši čas. Končni zaostanek 1,22 sekunde pa mu je prinesel peto uvrstitev v najboljšo dvajseterico v svetovnem pokalu.

Z 20. mestom je ponovil svoj najboljši superveleslalomski dosežek, ko je bil pred dvema letoma 20. na superveleslalomu v Val Gardeni.

Boštjan Kline, Klemen Kosi in Martin Čater niso bili del najboljše trideseterice.