Vlhova v vodstvu po prvem delu, dve Slovenki v finalu

Courchevel, 12. decembra - Karavana svetovnega pokala v alpskem smučanju je v Savojskih Alpah v Franciji. Slovakinja Petra Vlhova je vpisala najhitrejši čas prve vožnje veleslaloma v Courchevelu. Finalno vožnjo sta si privozili tudi Slovenki Ana Bucik z 18. in Meta Hrovat s 26. časom. Tina Robnik je bila na 43. mestu prepočasna za še eno vožnjo.

Kranjska Gora.
Slovaška smučarka Petra Vlhova.

Začetek druge vožnje drugega ženskega veleslaloma sezone 2020/21 bo ob 12.30.

Vlhova je dobila zadnje tri tekme v nizu, oba slaloma v Leviju in paralelni veleslalom v Lechu, na uvodnem veleslalomu sezone je bila tretja, zelo dobro pa ji kaže tudi na prvem od dveh veleslalomov v Courchevelu.

Italijanka Marta Bassino je zaostala 49 stotink sekunde. Ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin, ki je bila prvič na veleslalomskem startu v tej sezoni, je tretja, njen zaostanek znaša 65 stotink sekunde.