Eisenbichler zmagovalec kvalifikacij Planice, na tekmi vsi Slovenci

Planica, 10. decembra - Nemec Markus Eisenbichler, ki je poletel do 225,5 metra, je zmagovalec kvalifikacij za petkovo tekmo svetovnega prvenstva v poletih v Planici, ki poteka v koronskih razmerah brez gledalcev. Slovenski skakalci so z odliko opravili svoje delo. Najboljši med njimi je bil z 11. mestom Bor Pavlovčič, ki je pristal pri 220 m.

Planica.
Svetovno prvenstvo v smučarskih poletih Planica 2020.
Uradni trening pred začetkom kvalifikacij.
Nemški smučarski skakalec Markus Eisenbichler.

Planica.

Timi Zajc je končal na 14. mestu med kvalifikanti, Anže Lanišek na 16. in Domen Prevc na 21. mestu.

Najdaljša daljava kvalifikacij sicer uspela Avstrijcu Michaelu Hayböcku, ki je poletel do 242,5 metra.

Na petkovi tekmi pa ne bo enega od velikih planiških junakov in nekdanjega svetovnega prvaka in rekorderja v poletih Petra Prevca.

Najboljši slovenski skakalec namreč na treningu pred kvalifikacijami v internih bojih ni pokazal dovolj, da bi ga selektor reprezentance Gorazd Bertoncelj uvrstil med današnjo četverico.