Spomladi trije Slovenci v ligi prvakov, Handanović zaključil evropsko sezono

Ljubljana, 9. decembra - V izločilnih bojih lige prvakov bodo nastopili trije slovenski nogometaši. Kevinu Kamplu z Leipzigom, ki si je mesto v osmini finalu zagotovil že v torek, sta se danes pridružila Josip Iličić z Atalanto in Jan Oblak v Atletico Madridu. Inter Samirja Handanovića je zasedel zadnje mesto v skupini in tako končal evropsko sezono.

Velika Britanija, Manchester.
Zadnja tekma skupinskega dela nogometne lige prvakov med Manchester Cityjem in Olympique de Marseille. Tekmo je dobil Manchester City s 3 proti 0.
Zadetek nogometaša Manchester Cityja Sergia Aguera za 2:0.

Nogometaš Manchester Cityja Raheem Sterling.

Veselje nogometaša Manchester Cityja Ferrana Torresa ob zadetku.

Nogometaš Manchester Cityja Sergio Aguero ob zadetku za 2:0.

Francija, Pariz.
Zadnja tekma skupinskega dela nogometne lige prvakov med Paris Saint Germainom (PSG) in Istanbul Basaksehirjem. Tekmo je dobil PSG s 5 proti 1.
Nogometaš PSG Neymar.

Napis "ne rasizmu".

Nogometaš PSG Marquinhos.

Zadetek nogometaša PSG Kyliana Mbappeja z enajstmetrovke.

Nogometaša PSG Kylian Mbappe in Neymar.

Španija, Madrid.
Zadnja tekma skupinskega dela nogometne lige prvakov med madridskim Realom in Borussio Monchengladbach. Tekmo je dobil Real Madrid z 2 proti 0.
Veselje nogometaša Reala Karima Benzemaja ob zadetku.

Veselje nogometašev Reala ob zadetku.

Ngoometaš Reala Vinicius Junior.

Vratar Borussie Monchengladbach Yann Sommer spremlja let žoge.

Veselje nogometaša Reala Luke Modrića ob zadetku.

Maribor.
Nogomet, stadion, žoga.

Inter ni uspel na domačem terenu premagati Šahtarja, ki je tako napredoval v 1/16 evropske lige. Tekma se je končala z rezultatom 0:0.

Atletico Madrid je na gostovanju v Salzburgu potreboval zgolj točko, osvojil pa je vse tri. V 39. minuti je zadel Mario Hermoso, končnih 2:0 pa je v 86. minuti postavil Yannick Carrasco.

Medtem ko sta bila oba slovenska čuvaja mreže v vratih vseh 90 minut, je Josip Iličić zmago Atalante pospremil s klopi. Italijani so zmagali v Amsterdamu z zadetkom Luisa Muriela v 85. minuti.