Granerud do druge zmage v karieri, Lanišek 9.

Nižni Tagil, 5. decembra - Norvežan Halvor Egner Granerud je presenetljivo dobil četrto tekmo za svetovni pokal v smučarskih skokih v ruskem Nižnjem Tagilu, potem ko ga je v finalu v slabih razmerah polomil Nemec Markus Eisenbichler, ki je prepričljivo vodil po prvi seriji. Od Slovencev je bil najboljši Anže Lanišek na devetem mestu.

Kranj.
Smučarski skakalec Anže Lanišek.

Planica.
Norveški skakalec Halvor Egner Granerud.

Drugo mesto je osvojil Avstrijec Daniel Huber, tretji pa je bil po rekordu skakalnice v drugi seriji Robert Johansson. Norvežan je s 142,5 metra dolgim skokom na tretje mesto napredoval s 25.

Do točk je z 22. mestom prišel tudi Timi Zajc, ki pa je v drugo precej zdrsnil po lestvici, potem ko je bil po prvi seriji deveti. Dobro je v finalu skočil Bor Pavlovčič, ki je pridobil 13 mest in končal kot 13.

Žiga Jelar je zasedel končno 24. mesto. Brez točk pa sta danes v slovenskem taboru ostala Anže Semenič in Peter Prevc.