Eisenbichlerju druga zaporedna zmaga, Pavlovčič sedmi

Kuusamo, 28. novembra - Nemec Markus Eisenbichler je zmagovalec prve od dveh tekem svetovnega pokala v finskem smučarskem središču Ruka. Za svetovnega prvaka je to po slavju v Wisli druga zaporedna zmaga na uvodu v skakalno sezono. Najboljši med štirimi slovenskimi finalisti je bil debitant to sezono na najvišji ravni Bor Pavlovčič na sedmem mestu.

Finska, Kuusamo.
Prva od dveh tekem svetovnega pokala v smučarskih skokih v finskem smučarskem središču Ruka.
Zmagovalec tekme, Nemec Markus Eisenbichler.

Pavlovčič, ki je po polovici tekme peti, je s sedmim mestom prišel do uspeha kariere v svetovnem pokalu. Poleg njega so se med dobitnike točk prebili le še trije Slovenci.

Žiga Jelar je zasedel 13. mesto, Anže Semenič je napredoval na 24. mesto, Peter Prevc pa je bil 29. Brez finala sta ostala Tilen Bartol na 33. ter Anže Lanišek na 39. mestu. Že v petkovih kvalifikacijah pa je brez današnjega nastopa ostal Timi Zajc.

V nedeljo bo v Ruki ob 15.30 še ena posamična tekma.