Laegreid nova zvezda na biatlonskem nebu, Fak sedmi

Kontiolahti, 28. novembra - Triindvajsetletni Norvežan Sturle Holm Laegreid je zmagovalec uvodne tekme biatlonskega svetovnega pokala v Kontiolahtiju na Finskem. Zelo uspešno je nastopil tudi Jakov Fak, ki je zgrešil eno od 20 tarč in osvojil sedmo mesto.

Finska, Kontiolahti.
Uvodna tekma biatlonskega svetovnega pokala v Kontiolahtiju na Finskem.
Drugouvrščeni Johannes Thingnes Boe (Norveška), zmagovalec Sturla Holm Laegreid (Norveška) in tretjeuvrščeni Erik Lesser (Nemčija).

Zmagovalec 20 kilometrske preizkušnje Norvežan Sturla Holm Laegreid.

Avstrija, Obertilliach.
Biatlonec Jakov Fak.

Za Laegreidom, ki je na najdaljši 20-kilometrski tekmi zadel vse strele, sta se zvrstila lanski zmagovalec svetovnega pokala Johannes Thingnes Boe z eno strelsko napako in 19,6 sekunde zaostanka ter Nemec Erik Lesser.

Fak je poskrbel za nov vrhunski dosežek, bistveno bolje pa mu je kazalo na četrtem streljanju, ko je zadel 16. in 17. strel, nato pa si privoščil napako.

Ostali Slovenci so bili daleč od točk svetovnega pokala. Miha Dovžan je bil ob dveh zgrešenih tarčah 53., Rok Tršan je bil na strelišču nenatančen trikrat in 69., Klemen Bauer pa je zgrešil štiri strele in osvojil 86. mesto.