Peharc in Kruder ostala brez finala kombinacije in olimpijske vozovnice

Moskva, 27. novembra - Na EP v športnem plezanju v Moskvi je znanih osem udeležencev finalne preizkušnje v kombinaciji. Med najboljših osem v tej kombinirani disciplini ne bo Slovencev, kar pomeni, da sta Jernej Kruder in Anže Peharc ostala praznih rok v boju za poslednjo vozovnico, ki bo sobotnega dobitnika peljala na olimpijske igre leta 2021 v Tokiu.

Kranj.
Slovenski plezalec Anže Peharc.

Slovenska odprava v Moskvi ni uresničila glavnega cilja. Avgusta v Tokiu bosta Slovenijo na za športno plezanje olimpijski premieri zastopali Janja Garnbret in Mia Krampl, ki sta že lani uspešno osvojili obe slovenski ženski olimpijski kvoti. Za osvojitev slovenske moške olimpijske kvote v športnem plezanju tako ni več niti hipotetičnih možnosti.

Današnje kvalifikacije po hitrosti, balvanih in težavnosti je Peharc v zmnožku uvrstitev v treh disciplinah končal na desetem mestu, Kruder pa je bil 17.