Anamarija Lampič želi nadgraditi uspešno minulo sezono

Ljubljana, 11. novembra - Najboljša slovenska smučarska tekačica zadnjega obdobja Anamarija Lampič pred začetkom tekmovanj v svetovnem pokalu konec meseca v finski Ruki ni govorila neposredno o rezultatskih ciljih, želi pa nadgraditi uspešno minulo sezono. V njej se je do zadnjega borila za mali kristalni globus v sprintih ter osvojila tretje mesto.

Planica.
Smučarska tekačica Anamarija Lampič.

Glavni cilj ekipe no svetovno prvenstvo v nemškem Oberstdorfu, kjer bodo odličja delili med 23. februarjem in 7. marcem 2021.

Lampičeva je lani na svetovnem prvenstvu v Seefeldu osvojila srebro v ekipnem sprintu skupaj s Katjo Višnar, ki pa je poleti končala športno pot. Na SP prihodnje leto bo v ekipnem sprintu nastopila z Evo Urevc.

Na sever Evrope bosta poleg Urevčeve in Lampičeve potovala tudi brat slednje Janez Lampič in Luka Markun.