Gajser v predzadnji vožnji sezone drugi

Trento, 8. novembra - V italijanski Pietramurati poteka zadnja dirka letošnje sezone svetovnega prvenstva v motokrosu. Slovenski dirkač Tim Gajser, ki je že v sredo ubranil naslov svetovnega prvaka, je prvo polovico dirke za VN Garde Trentina končal na drugem mestu, prehitel ga je le Francoz Romain Febvre.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Gajser je naslov za sezono 2020 potrdil že na drugi od treh dirk na tem prizorišču, tako da lahko danes nastopa povsem sproščeno in morda skuša doseči še peto zmago na dirkah v tej sezoni. V prvi vožnji je bil tretji Švicar Jeremy Seewer.

V razredu MX2 je prvo vožnjo dobil Francoz Tom Vialle, ki si je tako kot Gajser že na predzadnji dirki zagotovil naslov prvaka, drugi je bil njegov rojak Maxime Renaux, tretji pa Britanec Ben Watson. Slovenski dirkač Jan Pancar je dobil nove točke za SP za 14. mesto.