Fernandezu dirka moto3, vodilni v seštevku diskvalificiran

Valencia, 8. novembra - Španec Raul Fernandez je zmagovalec dirke razreda moto3 na veliki nagradi Evrope motociklističnega svetovnega prvenstva, ki je potekala v Valencii. Vodilni v seštevku SP Španec Albert Arenas je bil diskvalificiran.

Arenas, ki je v drugem krogu povzročil padec rojaka Alonsa Lopeza, ima le še tri točke prednosti pred danes tretjim Japoncem Aijem Oguro.

V skupnem seštevku SP ima Arenas 157 točk, Ogura 154, tretji pa je s 137 točkami Italijan Celestino Vietti, ki je danes prav tako padel in končal na 23. mestu.

Za Fernandezom, ki je dobil prvo dirko v razredu moto3, je preizkušnjo na drugem mestu končal Sergio Garcia, ki je zaostal sedem desetink, tretji Ogura pa eno sekundo.