Tratnik po Giru: Zagotovo ostajam v svetovni seriji

Milano, 25. oktobra - Slovensko kolesarstvo je na dirki po Italiji slavilo etapno zmago po zaslugi Jana Tratnika. Tridesetletnik je za konec Gira sporočil, da kljub iztekajoči se pogodbi z Bahrain-McLarnom ostaja v svetovni seriji in da bo več o tem razkril v prihodnjih dneh.

Kolesar Jan Tratnik.

Danes je v zadnji etapi osvojil deseto mesto, kar je v rangu prejšnjih voženj na čas na letošnjem Giru. Prvega je končal na 11., drugega pa prav tako na desetem mestu.

Nekaj grenkega priokusa je vseeno bilo, saj je le za šest sekund zgrešil četrto mesto.

Domen Novak, drugi slovenski predstavnik na Giru in moštveni kolega Tratnika pri Bahrain-McLarnu je bil v Italiji prav tako v vlogi pomočnika. Nekajkrat se je tudi na zahtevnih vzponih zelo izkazal, najvišje pa je z 12. mestom posegel prav v kraljevski 18. etapi, ki je kolesarje peljala prek legendarnega Stelvia.