LA Lakers do naslova po zanesljivi zmagi na 6. tekmi proti Miamiju

Orlando, 12. oktobra - Košarkarji Los Angeles Lakers so prvaki lige NBA. Na šesti tekmi finala so s 106:93 premagali moštvo Miami Heat in osvojili 17. naslov v zgodovini tekmovanja. S tem so se na večni lestvici na vrhu izenačili z Boston Celtics. Miamiju na šesti tekmi ni pomagala niti vrnitev slovenskega zvezdnika Gorana Dragića.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Štiriitridesetletni Ljubljančan je na parketu prebil 18 minut in 55 sekund, dosegel pa je pet točk, pet skokov in dve podaji. Zadel je dva od osmih metov iz igre, za tri točke pa je bil štirikrat nenatančen.

Jezerniki na tekmi niti enkrat niso zaostajali, v prvi četrtini pa so prišli do prednosti osmih točk. do polčasa pa so jo povišali na 28 točk. Do konca dvoboja so nato le še nadzirali potek dogajanja na parketu in se veselili prvega naslova po desetih letih.