Gajser drugi v Španiji, a z večjo prednostjo v SP

Madrid, 11. oktobra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je dirko svetovnega prvenstva elitnega razreda MXGP v španskem Intu Xanaduju - Arroyomolinosu končal na drugem mestu. Gajser je bil tretji v prvi in drugi v drugi vožnji. Zmagal je domačin Jorge Prado. V seštevku SP pa ima Gajser zdaj že 24 točk naskoka.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Gajser ima 441 točk, Italijan Antonio Cairoli, danes je bil šesti, 417, danes sedmi Švicar Jeremy Seewer pa 396.

V seštevku dirke je Prado s polnim izkupičkom 50 točk, drugi je bil Gajser z 42, tretji pa Francoz Romain Febvre z enakim točkovnim izkupičkom.

V Španiji je nastopil tudi Jan Pancar v razredu MX2 in osvojil 20. mesto ter štiri točke. Zmagal je Francoz Tom Vialle, ki vodi tudi skupno, kjer je Pancar 20.

Naslednja dirka bo naslednji teden VN Flandrije v belgijskem Lommelu.