Schwartzman po maratonu v polfinale Roland Garrosa

Pariz, 6. oktobra - Diego Schwartzman je prvi polfinalist v konkurenci posameznikov na odprtem teniškem prvenstvu Francije, zadnjem turnirju za grand slam v letošnji sezoni. Argentinec je za preboj med najboljše štiri Roland Garrosa po petih urah in 10 minutah z izidom 3:2 v nizih premagal višje postavljenega Avstrijca Dominica Thiema.

ZDA, New York.
Argentinski teniški igralec Diego Schwartzman.

To je bil dvoboj tretjega in 12. nosilca, v katerem je na koncu na peščenem igrišču, bil boljši slabše postavljeni igralec.

Udeleženca polfinala je dal šele peti niz, v katerem je bil boljši argentinski igralec, ki se je prvič na turnirjih velike četverice uvrstil v polfinale.

V izenačenem dvoboju je ugnal zmagovalca letošnjega odprtega prvenstva ZDA z izidom 7:6, 5:7, 6:7, 7:6 in 6:2.

Drugega polfinalista bo dal dvoboj med Špancem Rafaelom Nadalom in 19-letnim Italijanom Jannikom Sinnerjem.