Organizator maratona Kobe zmagal na DP na 21 km v Novem mestu

Novo mesto, 4. oktobra - Primož Kobe in Neja Kršinar sta zmagala na državnem prvenstvu na 21 km, ki je potekal v okviru 3. polmaratona v Novem mestu. Skupaj je v dveh dneh tekmovanj sodelovalo okrog 750 ljudi, za nedeljski polmaraton pa je bilo 457 prijavljenih. Zanimivo je tudi, da je bil glavni organizator tekmovanja prav Kobe, nekdanji olimpijec v maratonu.

Atlet Primož Kobe.

Kobe, ki je zdaj aktualni državni prvak na 42 in 21 km, je bil v novomeški prestolnici v cilju s časom ure, sedmih minut in 56 sekund. Ugnal je Mitjo Krevsa, lanskega zmagovalca in rekorderja proge. Tretji je bil Jan Brešan. Neja Kršinar je bila z 1:16:57 v cilju dobro minuto in pol pred Lauro Guzelj Blatnik, tretje mesto je osvojila Jasmina Pitamic Vojska.