Ganna do zmage na kronometru in rožnate majice, Tratnik 11.

Palermo, 3. oktobra - Italijanski kolesar Filippo Ganna je zmagovalec prve etape dirke po Italiji. Svetovni prvak iz Imole je dobil 15,1 kilometra dolg kronometer od Monreala do Palerma z drugo najvišjo povprečno hitrostjo v zgodovini vožnje na čas na tritedenskih dirkah, in sicer s 58,831 km/h. Slovenski kolesar Jan Tratnik je bil 11.

Nemčija.
Kolesarska dirka.
Arhiv dpa/STA

Tratnik je bil do drugega vmesnega časa celo v boju za prvo peterico, saj je zasedal šesto mesto, ob koncu pa je izgubil nekaj časa in končal kot 11. z zaostankom 42 sekund. Drugi slovenski predstavnik, Domen Novak, je bil 142. z zaostankom dveh minut in 14 sekund.

Drugo mesto je na uvodni etapi 103. dirke po Italiji z zaostankom 22 sekund osvojil Portugalec Joao Almeida. Tretji je bil z istim časom Danec Mikkel Bjerg. Izmed favoritov je bil pri vrhu Valižan Geraint Thomas, ki je na četrtem mestu zaostal 25 sekund.