Prado zmagal v Mantovi, Gajser tretji in skupno vodilni

Milano, 27. septembra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Mantovi v elitnem razredu MXGP osvojil tretje mesto. Gajser je bil osmi v prvi vožnji in zmagal v drugi. Skupno je dirko dobil Španec Jorge Prado. Gajser pa je prevzel skupno vodstvo v SP.

Motokrosist Tim Gajser.

Skupno na dirki je slavil Prado s 44 točkami, Švicar Jeremy Seewer je bil drugi s 40, Gajser pa tretji z 38.

V seštevku SP ima zdaj rdečo številko vodilnega Gajser, ki je pri 316 točkah, Italijan Cairoli jih je po današnji slabi drugi vožnji in le 15. mestu zbral 311.

Drugi slovenski dirkač v Mantovi je bil Jan Pancar v razredu MX2. Po daljšem času je ostal brez točk, bil je 25. v prvi vožnji in 29. v drugi, skupno pa 32. Zmagal je Danec Thomas Kjer Olsen, drugi je bil Avstralec Jed Beaton, tretji pa Britanec Ben Watson.