Alaphilippe kolesarski svetovni prvak, Roglič šesti

Imola, 27. septembra - Francoski kolesar Julian Alaphilippe je svetovni prvak cestne preizkušnje v Imoli. Z odločilnim napadom na zadnjem vzponu je ugnal skupino petih kolesarjev, med katerimi je bil tudi slovenski as Primož Roglič, ki je zasedel 6. mesto. Drugi je bil Belgijec Wout Van Aert, tretji pa Švicar Marc Hirschi.

Francija.
Slovenski kolesar Primož Roglič.

30-letni Kisovčan je zabeležil četrto najboljšo slovensko uvrstitev na SP, edino kolajno na cestni dirki pa je za Slovenijo osvojil zdajšnji selektor Andrej Hauptman, ki je bil v Lizboni 2001 tretji.

S pogumnim napadom je 42 kilometrov pred koncem poskusil tudi zmagovalec Toura Tadej Pogačar. Dvaindvajsetletnik je vztrajal in pridobival prednost tudi na spustu ter ob prihodu na dirkališče v Imoli. Ostali kolesarji so ga ujeli dobrih 21 kilometrov pred ciljem, nato pa je 22-letnik popustil, saj ni imel dovolj moči za zaključek preizkušnje.