Dragić s 23 točkami najboljši strelec Miamija za poraz proti Bostonu

Orlando, 26. septembra - Košarkarjem Miami Heat sinoči v finalu vzhodne konference lige NBA ni uspelo še četrtič premagati Boston Celtics in se uvrstiti v veliki finale. Slovenski košarkar Goran Dragić je bil sicer s 23 točkami spet najboljši strelec Miamija, a je moral tekmo, ki jo je vročica izgubila s 108:121, predčasno končati zaradi šestih osebnih napak.

Miami zdaj vodi v zmagah s 3:2, naslednja tekma med ekipama pa bo v ponedeljek ob 1.30 po srednjeevropskem času.

Za razliko od dosedanjih štirih tekem med ekipama, je tokrat Miamiju kazalo bolje od samega začetka, v tretji četrtini pa so nato povsem odpovedali in jo izgubili s 25:41.

Ko je šlo Miamiju najslabše, je Dragić skušal prevzeti igro nase in je začel zadevati. Slabih pet minut pred koncem tekme pa so mu sodniki zapiskali osebno napako v napadu, po kateri je moral zapustiti igrišče.