Tampa izenačila finale Stanleyjevega pokala proti Dallasu

Edmonton, 22. septembra - Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi tekmi finala severnoameriške lige NHL s 3:2 premagali Dallas Stars in dvoboj na štiri zmage izenačili na 1:1. Tretja tekma v boju za Stanleyjev pokal bo v karantenskem mehurčku v Edmontonu v četrtek.

Hokej na ledu, pak.

Hokejisti Tampe so vse tri zadetke dosegli v manj kot štirih minutah uvodne tretjine, ko so se med strelce vpisali Brayden Point, Ondrej Palat in Kevin Shattenkirk, kot podajalec pa se je pri prvih dveh zadetkih izkazal Nikita Kučerov.

Andrej Vasilevskij je tokrat zaustavil 27 strelov, vratar Dallasa Anton Hudobin, ki je na uvodni tekmi dvoboja z 22 obrambami v tretji tretjini dosegel rekord prvenstva NHL, pa tokrat ni vedel, kaj se mu je primerilo. Skupno je zbral 28 obramb.

Za zvezde sta zadela Joe Pavelski in Mattias Janmark, obakrat pa je bil podajalec Aleksander Radulov.