Primož Roglič: Nič ne bi spremenil, nič ne obžalujem, zmagal je najboljši

Pariz, 20. septembra - Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je po 21 etapah in treh tednih kolesarjenja po francoskih cestah osvojil končno drugo mesto na dirki vseh dirk. Na Touru je v hrbet gledal le rojaku Tadeju Pogačarju, ki mu je še enkrat čestital za veličastno zmago po sobotnem kronometru.

Francija.
Kolesarska dirka po Franciji.
Slovenski kolesar Primož Roglič

Dejal je, da je bil mlajši rojak na dirki najboljši, sam pa je s ponosom pogledal na vse, kar je ekipi in tudi njemu uspelo v zadnjih treh tednih.

Zdaj si želi nekaj počitka, nekaj trenutkov z družino, vseeno pa že čaka na nove dirke v času vsesplošne slovenske kolesarske evforije.

Po današnjem koncu Toura se lahko zdaj Roglič pohvali s tremi uvrstitvami na oder za zmagovalce na velikih pentljah. Italijanski Giro 2019 je končal na tretjem mestu, kasneje istega leta je osvojil špansko Vuelto, v teh dneh pa ga je na Touru prehitel zgolj rojak Pogačar.