Dallasu prva tekma velikega finala lige NHL

Edmonton, 20. septembra - Hokejisti moštva Dallas Stars so v koronskem mehurčku v Edmontonu na prvi tekmi velikega finala lige NHL premagali Tampa Bay Lightning s 4:1 in v boju za Stanleyjev pokal povedli z 1:0 v zmagah. Ekipi igrata na štiri zmage. Druga tekma bo na sporedu v noči na torek.

Joel Hanley, Jamie Oleksiak in Joel Kiviranta so za Teksačane zadeli v prvih dveh tretjinah in postavili temeljni kamen za zmago. Vmes je Yanni Gourde v prvem delu izenačil na 1:1, nato pa je vratar Anton Hudobin zaklenil svoj gol in samo v zadnjem delu zbral kar 22 od svojih skupno 35 obramb. Jason Dickinson je v 59. minuti zadel še prazen gol Tampe, ki je želela z menjavo vratarja za šestega igralca na ledu izsiliti preobrat.