Žagar za las brez polfinala v Pragi, zmagal spet Zmarzlik

Praga, 19. septembra - Na drugi preizkušnji svetovnega prvenstva v speedwayu v dveh dneh v Pragi je slovenski prvak Matej Žagar tokrat za las ostal brez polfinala in dirko končal na desetem mestu. Zmagal je, še drugič zaporedoma, Poljak Bartosz Zmarzlik. Drugi je bil Britanec Tai Woffinden, tretji pa Avstralec Jason Doyle.

Skupno je zdaj Zmarzlik še povečal naskok v SP. Ima 99 točk, Šved Fredrik Lindgren je drugi z 91, Woffinden pa tretji z 89. Žagar je na 11. mestu s 37 točkami.

Žagarju sicer v tej skrajšani sezoni ni potrebno trepetati za končno uvrstitev, ki bi mu omogočila nadaljevanje tudi v naslednji sezoni. Mesto v SP 2021 si je namreč že zagotovil z zmago v kvalifikacijah.

Naslednja, tudi zadnja postaja letošnje sezone, ki jo je močno zaznamovala koronska kriza, bo poljski Torun, kjer bosta 2. in 3. oktobra še zadnji dirki.