V Gorzowu zmaga in vodstvo v SP za Lindgrena, Žagar 11.

Varšava, 12. septembra - Slovenski speedwayist Matej Žagar je na četrti dirki sezone svetovnega prvenstva v poljskem Gorzowu osvojil 11. mesto. Na drugi od dveh dirk na istem prizorišču je zmagal Šved Fredrik Lindgren, ki je tudi prevzel vodstvo v SP.

Žagar je po petkovi prvi uvrstitvi v polfinale po dveh manj uspešnih nastopih konec avgusta v Vroclavu danes spet nastopil slabše in ostal brez želenega polfinala. Prejšnji teden je bil deveti in 13.

V velikem finalu je v ostrem boju slavil Lindgren, čeprav sta dobro vozila tudi Leon Madsen in Jason Doyle, Danec pa je nato tik pred ciljem s tveganim manevrom prehitel Avstralca in si privozil drugo mesto.

V seštevku sezone je zdaj današnji zmagovalec skočil na prvo mesto, ima 66 točk. Drugi je Zmarzlik z 59, tretji pa Janowski s 57. Žagar je na štirih dirkah zbral 27 točk in je trenutno deseti.